Invertec V145 S - malý invertor s profesionálními parametry
   
 

Invertec V 145 je živým důkazem, že i malý svařovací zdroj může disponovat takřka profesionálními vlastnostmi. Jednou z těchto vlastností je možnost použití elektrod s celulózovým obalem, vynikající start i svařování s bazickými elektrodami ve všech polohách, použití rutilových elektrod je samozřejmostí.
Oproti předchozím modelům byl zvýšen maximální svařovací proud na 145 A při 35% zatížení. Trvalý svařovací proud je 105 A/100%.
Pro usnadnění svařování obalenou elektrodou je k dispozici nový přepínač pro zvolení funkce teplého startu, nově zdokonalená funkce Auto Adaptive ARC FORCE pro zabránění přilepení elektrody, která zajíšťuje minimální rozstřik v okolí svaru.
Funkce Auto Adaptive ARC FORCE je specifickým produktem Lincoln Electric , která byla vyvinuta speciálně proti přilepování obalených elektrod. Funkce "Auto Adaptive ARC FORCE" dokáže korigovat strmou volt-ampérovou charakteristiku v oblasti nízkého napětí které odpovídá nízkému oblouku na charakteristiku polostrmou až plochou. To způsobí nárůst svářecího proudu a zabrání přilepení elektrody. Díky této funkci je použití zejména bazických elektrod mnohem jednodušší a snazší než kdy před tím.
Nové obvody řízení dosahují ještě lepší stability oblouku.
K dispozici je též i funkce "lift TIG" pro snadné zapálení oblouku kontaktním způsobem při svařování TIG, která zabraňuje nadměrnému opotřebování wolframové elektrody zejména při startu oblouku. Princip je jednoduchý - v okamžiku startu kontaktním způsobem nastaví automatika zdroje malý zkratový proud, který ochrání wolframovou elektrodu, svařecí proud je řízen ihned po úspěšném startu oblouku.
Díky vyspělé konstrukci je možné přopojit Invertec V145-S do běžné zásuvky 230V jištěné jističem 16A. Při tomto napájení lze použít elektrody o Ć až 4 mm.
Robusní a odolná skříň chrání spolehlivě zdroj proti vnějším vlivům.
Ke zdroji jsou za příplatek dodávány svařovací kabely se zemnící svorkou a držákem elektrod 4m délky o průřezu 16 mm2. Na přání lze dodat pouze přípojné bajonetové svorky a zákazník si může instalovat vlastní kabely.
Zdroj Invertec V145 S přibral nepatrně na váze z 5,5 kg na rovných 6 kg, to má svůj vliv i na zvýšení spolehlivosti zdroje který je nyní nabízen s 2 - letou zárukou.
Velmi podstatnou výhodou je i zajištěný značkový servis pro záruční i pozáruční opravy.
Za velice příznivou cenu (16 400,- Kč bez DPH) dostává tak zákazník značkový svařovací zdroj s moderní konstrukcí a vysokými užitnými vlastnostmi.

 

CZ WELD s.r.o., Medlešice č.139, 538 31 Medlešice, tel./fax: 466 303 210
info@czweld.cz, http://www.czweld.cz